telefonobchod@dpv-matrace.cz
(+420) 568 421 142(6 00-14 30 hod.)

Matrac, matrace

Relaxáciu, dokonalý spánok, absolútnu regeneráciu, to všetko Vám pomôže zlepšiť správny výber matraca do postele. Matrac je nevyhnutnou súčasťou každej postele. Veľmi kvalitné a neustále sa zdokonaľované materiály používané pri výrobe matracov využívajú poznatky z anatómie a potrieb ľudského tela.

Peny sa dokážu dokonalo prispôsobiť tvaru ľudského tela. Široká škála materiálov - PUR peny, HR studené peny, tzv "lenivé" Visco peny, NAWAPUR studené peny s verenda olejom, latexové jadrá a taštičkové jadrá Vám ponúkajú možnosť výberu toho najvhodnejšieho matraca.

Matrace označené logom Zdravotné matrace prešli náročnými skúškami vo Fakultnej nemocnici v Brne. Vďaka kvalite našich výrobkov a premyslenej konštrukcii matracov dostali naše matrace certifikát: Klinické hodnocení zdravotnického prostředku podle zákona 123/2000 Sb., o zdravotnických prostředcích.
 
Firma D.P.V. používa pre výrobu matracov tie najkvalitnejšie materiály. Široká škála materiálov ponúka veľký výber matracov pre každého. Použité materiály: PUR peny, HR studené peny, tzv. lenivé Visco peny, antibakteriálne peny, latexové peny, Bonell pružinové a taštičkové jadrá. Momentálne sú svetovou novinkou luxusné matrace z CELLPUR peny v rade Cellpur collection. Rozdielne vlastnosti peny a ich kombinácie taktiež určujú prednosti jednotlivých matracov. Skupina matracov ŘEŠETO je vyrobená z kvalitnej antibakteriálnej peny.

     PUR PENA SLEEPFOAM
Spoločnosť D.P.V., s.r.o. pre výrobu matracov a doplnkov používa vysoko odolné a priedušné PUR peny Sleepfoam. Sleepfoam pena vyniká svojou výbornou elasticitou, tvarovou stálosťou a dlhou životnosťou.

     HR - STUDENÁ PENA
Studené peny (typ HR) sa vyznačujú vysokou elasticitou, tvarovou stálosťou a dlhou životnosťou. Tieto peny sú na rozdiel od klasických pien zhotovené najmodernejšou technológiou s použitím vysoko kvalitných  materiálov.

     VISCOELASTICKÁ PENA
Viscoelastická pena často označovaná ako "pamäťová pena" alebo "lenivá pena", bola vynájdená v roku 1970 vo výskumnom stredisku NASA v USA. Jej hlavnou funkciou bolo neutralizovať negatívne vplyvy dlhodobého sedenia a ležania v obmedzenom priestore a taktiež absorbcia energie vzniknutej pri štarte a pristátí.
Viscoelastická pena je unikátny typ polyuretánovej peny s otvorenou bunkovou štruktúrou, ktorá mení svoju tvrdosť v závislosti na teplote.
Lenivé peny ponúkajú unikátny pocit pri ležaní z dôvodu reakcie tejto jedinečnej peny na teplotu a dokonalo sa prispôsobujú anatómii ľudského tela. To má zásadný vplyv na kvalitu spánku, krvný obeh a zmiernenie bolesti chrbtice. Matrac, vďaka pomalému sa vracaniu do pôvodného stavu, nevytvára protitlak a zabraňuje tak preležaninám. Pamäťový efekt uvedenej peny eliminuje mikroprebudenie, ktoré narušuje spánkové cyklusy a prispieva tak k hlbšiemu spánku.

     ANTIBAKTERIÁLNA PENA
Antibakteriálne peny patria medzi najmodernejšie materiály pre výrobu matracov, kde na prvom mieste je kvalita použitých materiálov a zvýšené nároky na hygienu lôžka. Antibakteriálna pena dokáže eliminovať výskyt roztočov a má vynikajúcu odolnosť proti vzniku pliesní a húb. Táto antibakteriálna pena je certifikovaná firmou SANITIZED® Švajčiarsko s hodnotením EXCELENTNÁ. Túto penu odporúčame osobám s nadmerným potením a osobám, ktoré vyžadujú zvýšenú hygienu na lôžko.

     100% GREEN LATEX
Patrí medzi najkvalitnejšie latexové výrobky na svete. GREEN latex ponúka vysoký komfort pri ležaní vďaka svojej mäkkosti, elasticite, tvarovej stálosti a je vysoko odolný proti prachu a roztočom. 100% GREEN latex je inšpirovaný prírodou a obsahuje veľké množstvo prírodného latexu z Guatemaly. Výroba GREEN latexu je veľmi šetrná k životnému prostrediu.

     BONELL PRUŽINY
Pružinové matrace patria k najznámejším a najstarším typom matracov. Tieto matrace sa vyznačujú vysokou vzdušnosťou, pružnosťou a dlhou životnosťou. Bonell pružiny sú vyrobené z drôtu s priemerom 2,4 mm. Pružinové matrace odporúčame do postelí s pevným podkladom.

     TAŠTIČKOVÉ PRUŽINY
Taštičkové pružiny sú zložené z veľkého počtu malých pružín, ktoré sú samostatne zabalené do taštičky z netkanej textílie. Vďaka tomu dokáže každá pružinka samostatne reagovať na zaťaženie, čím sú dosiahnuté optimálne ortopedické vlastnosti. Taštičkové matrace sa vyznačujú veľkou pružnosťou a vzdušnosťou.
VÍCE INFORMACÍ

FILTR


ZOBRAZIT DALŠÍ PRODUKTY

MenuX