Tipy pre správny výber zdravého lôžka

TIPY PRE SPRÁVNY VÝBER ZDRAVÉHO LÔŽKA

Optimálne lôžko musí byť zložené z kvalitného matraca a z lamelového roštu. Táto kombinácia najlepšie udržuje chrbicu v prirodzenej polohe. Lamelový rošt je hneď po matraci druhou najdôležitejšou súčásťou lôžka. Okrem správnej polohy chrbtice je pre zdravé a kvalitné spanie dôležitá i cirkulácia vzduchu. Použitie roštu súčasne predlžuje životnosť matracov.

Široká škála materiálov ponúka veľký výber matraca pre každého. Použité materiály: PUR peny, HR studené peny, tzv. „lenivé“ VISCO peny, latexové peny, Bonell pružinové a taštičkové jadrá (popis jednotlivých materiálov je uvedený  nižšie). Momentálnou svetovou novinkou sú luxusné matrace z CELLPUR pien z radu Cellpur collection. Rozdielne vlastnosti pien a ich kombinácie tiež určují prednosti jednotlivých matracov. Rad matracov ŘEŠETO je vyrobený z kvalitných antibakteriálnych pien. Antibakteriálna pena dokáže eliminovať výskyt baktérií a má vynikajúcu odolnosť proti vzniku pliesní a húb. Veľmi kvalitné a neustále zdokonalované materiály používané pri výrobe matracov využívajú poznatky z anatómie a potrieb ľudského tela.

Pre výber správneho matraca a roštu odporučujeme navštíviť kamenné predajne, kde vám preškolení predajcovia pomôžu s výberom toho najvhodnejšieho matraca. Pozrite sa na aktuálny zoznam našich predajcov a s dôverou ich oslovte. Výberu matracov odporučujeme venovať zvýšenú pozornosť.

Matrace sú rozdelené podľa váhových kategórií a do 5 stupňov tvrdosti matraca. Pričom tvrdosť 1 je najmäkkšia a 5 je najtvrdšia varianta.

Poťahy na matrace môžeme vyberať z niekoľkých funkčných typov. Všetky poťahové materiály spĺňajú najnáročnejšie požiadavky užívateľov. Poťahy sú prateľné na 60-90 °C podľa typu poťahu, vďaka čomu sa zvyšuje hygiena lôžka. Poťahy sú podrobne opísané v sekcii SORTIMENT, podsekcia POŤAHY.

Matrace do dvojlôžok odporučujeme voliť ako dva samostatné matrace. Matrac sa tak môže jednak samostatne polohovať, jednak ponúka možnosť výberu vhodnej strany pre potreby každého užívateľa, lepšiu manipuláciu pri otáčaní matraca, ľahšiu manipuláciu s poťahom a zamedzenie rušivého pohybu pri otáčaní partnera.

Matrace označené logom „Zdravotní matrace“ prešli dôkladnými skúškami a bol na ne vydaný certifikát „Klinické hodnocení zdravotnického prostředku“ vo Fakultnej nemocnici Brno.
Penové matrace musí byť uložené na kvalitnom lamelovom rošte. Pružinové a taštičkové matrace sa môžu uložiť na pevný odvetrávaný podklad alebo laťový rošt. Laťové rošty nesmú mať  medzery medzi laťami väčšie ako 40 mm, inak môže dochádzať k deformácii matraca.

Matrac sa odporučuje vymeniť každých 5 – 7 rokov z ergonomických a tiež hygienických dôvodov.
Matrace vyrábame vo všetkých typizovaných i atypických rozmeroch.
Na matraci sa nevyplatí šetriť. Investujte do kúpy kvalitného matraca a váš chrbát to pocíti.
Ceny uvedené u matracov platia do rozmeru 90 x 200 cm (atypické rozmery do šírky 90 cm a dĺžky 200 cm sú bez príplatku). Ceny k ostatným rozmerom žiadajte u svojho predajcu.
Všetky produkty firmy D.P.V. majú známku Český výrobek.