Sortiment

Matrace do postele

Matrace sú nevyhnutnou súčásťou postele. Ich správnym výberom môžete zlepšiť váš spánok, relaxáciu a absolútnu regeneráciu.
Pri výrobe matracov sú využívané veľmi kvalitné a neustále sa zdokonalované materiály. Vychádza sa z poznatkov z anatómie a potrieb ľudského tela. Vybrať si môžete z niekoľkých druhov matracov.

Väčšinu matracov máme zdokonalených inovatívnou technológiou ŘEŠETO – tj. dierovanie jadra, vďaka čomu je matrac dokonalo priedušný, maximálne hygienický. Dierovanie naviac tvorí zóny na matraci, ktoré zvyšujú komfort spania. Vďaka prederaveniu matracov technológiou ŘEŠETO sa výrazne predĺži životnosť matracov. Každý zákaznik si matrac vyberá podľa podkladu, na ktorý matrac položí (tzn. lamelový rošt, pevný podklad s odvetraním alebo latový rošt), ďalej sa berie ohľad na nosnosť matraca, materiálové zloženie, výšku matraca, jeho tuhosť a v neposlednom rade tiež samozrejme na cenu, ktorú sme ochotní do matraca investovať.

Pre penové a latexové matrace je vhodný lamelový rošt, naopak pre matrace pružinové alebo taštičkové je lepší pevný podklad s odvetraním alebo rošt latový.
U každého matraca je napísaná jeho nosnosť, ktorá by sa rozhodne nemala prekročiť, aby nedošlo k poškodeniu matraca.

Materiálov, z ktorých sa vyrába matrac je v dnešnej dobe veľká hromada. Podľa použitého materiálu matrace delíme na:

 • penové matrace
 • latexové matrace
 • pružinové matrace
 • detské matrace

Novinkou vo svete penových matrací sú antibakteriálne peny, ktoré sú upravené špeciálnou technológiou tak, aby eliminovali vznik roztočov, húb a pliesní. Môžu byť doplnené o penu s obsahom strieborných mikročiastočiek, vďaka tejto unikátnej kombinácii pien je matrac vo výsledku vysoko hygienický.

Postele z masívu

Kvalitné masívne drevo používané pre výrobu postelí D.P.V. prinesie komfort i tým najnáročnejším zákaznikom. Postele sú vyrobené z masívneho 4cm celorostlého buku. Postele firmy D.P.V. majú jednoduchý, nadčasový a elegantný design. Všetky postele okrem SARAH, LUNNA a DITA sú v ponuke s nízkym i vysokým čelom u nôh. Postele z masívu vám dokážeme prispôsobiť na mieru podľa Vašich požiadavkov – predĺžiť, zvýšiť, rozšíriť, znížiť. Dokážeme pre vás vyrobiť zaoblené hrany u čela postelí. Podľa potreby veľkosti úložného priestoru si môžete zvoliť medzi štandardným úložným priestorom, zásuvkou pod posteľ alebo celoboxom – tzn. pretiahnutie bočníc a čela postele až na zem, vďaka čomu vznikne hlboký úložný priestor.

Prohlédněte si naši nabídku postelí.

Poťahy

Každé jadro matraca je vybavené separačnou tkaninou pre lepšiu manipuláciu pri povliekaní poťahu po vypraní a kvalitným poťahom. Všetky poťahy sú odnímateľné a prateľné, naviac vybavené deliteľným zipsom. Vďaka možnosti rozdeliť poťah na dve časti sa ponúka možnosť lepšej manipulácie s poťahom a tiež jednoduchšie pranie. Môžete si vyprať polovicu poťahu, spať na druhej strane matraca a po vysušení prvej polovice poťahu, dať prať druhú. Ponúkame i poťah na detské matrace, ktorý má hravý design.

Firma D.P.V. ponúka niekoľko druhov poťahov:

 • Poťah ACTIPRO – tento poťah je určený hlavne pre alergikov, vďaka probiotickým kultúram, ktoré účinne bojujú proti roztočom
 • Poťah INTENSE – tento poťah zbavuje telo statického napätia
 • Poťah ATLANTIS – je vyrobený zo 100% polyestéru, ktorý sa v porovnaní s bavlnou jednoducho udržuje, je prateľný pri vysokých teplotách. Naviac obsahuje mikročastice, ktoré neutralizujú nepríjemný zápach.
 • Poťah DRY FAST ARGENTUM – tento poťah je vybavený chladiacou technológiou a úžasne dokáže regulovať vlhkosť
 • Poťah ORGANIC COTTON – poťah vyrobený z biologicky pestovanej bavlny, bez chemických prísad, vhodný hlavne pre alergikov
 • Poťah TENCEL – poťah dokáže prijať o 50% viac vlhkosti ako bavlna, vlhkosť je vedená priamo do stredu vlákna, vďaka čomu nevzniká mokrá škvrna. Poťah je ideálnou voľbou pre ľudí s citlivou pokožkou
 • Poťah FROTÉ a ÚPLET – akčné poťahy, kde hlavný dôraz sa kladie na cenu
 • Poťah BIORYTMUS – poťah s prírodnými minerálmi, ktoré pôsobia blahodárne na organizmus a znižujú hladinu stresu
 • Poťah ALOE VERA – tento poťah má priaznivý vplyv na pokožku vďaka prímesy Aloe vera

Pozrite sa na našu ponuku poťahov.

Rošty do postele

Lamelový rošt je okrem matrace druhou najdôležitejšou súčásťou lôžka. Okrem správnej polohy chrbtice je pre zdravé a kvalitné spanie dôležitá taktiež cirkulácia vzduchu. Použitie roštu zároveň predlžuje životnosť matracov práve vďaka dokonalému odvetraniu.

Lamely sú uložené vo výkyvnych gumových púzdrach. Ponúkame lamelové rošty pevné, polohovacie ručne, motorové s drôtovým alebo bezdrôtovým ovládaním. Ďalej je možnosť si vybrať lamelový rošt podľa prístupu do úložneho priestoru na rošty, ktoré sú vyklopné od nôh, alebo z boku postele. Lamelové rošty sa odporučujú pre uloženie penových a latexových matracov. Pod pružinové a taštičkové matrace nie je lamelový rošt vhodná voľba.

Prezrite si našu ponuku roštov.

Krycie matrace

Krycí matrac slúži pre spríjemnenie povrchu už nevyhovujúceho alebo tvrdého matraca. Dodává matracu väčší komfort a poskytne lepšiu oporu chrbtici. Krycí matrac predávame z rôznych materiálov. Najpredávanejší je krycí matrac z Visco peny, ktorá slúži pre zmäkčenie povrchu. Novinkou je krycí matrac Blue topper – ktorý je vyrobený z peny s obsahom striebra, vďaka čomu má skvelé antibakteriálne účinky. Všetky krycie matrace v našej ponuke sú naviac upravené technológiou ŘEŠETO, vďaka ktorej je krycí matrac priedušnejší a hygienickejší.

Prezrite si našu ponuku krycích matracov.

Vankúše

Zdravotné anatomické vankúše z VISCO pien sa teplom a tlakom vášho tela dokonalo prispôsobí krivkám krku a hlavy. Všetky vankúše sú vybavené odnímateľným, prateľným poťahom pre jednoduchú a hygienickú údržbu. Používaním anatomického vankúša si zaistíte dokonalú oporu pre krčnú chrbticu. Anatomické vankúše sa rozlišujú podľa použitých materiálov pre ich výrobu.

Máme vankúše, ktoré sú vyrobené iba z VISCO peny, ďalej anatomické vankúše, ktoré sú vystužené HR studenou penou pre lepšiu oporu, alebo potom vankúš, ktorý je vyrobený z VISCO pien dvoch rôznych tuhostí. Anatomický vankúš odporučujeme používať prevažne ľuďom, ktorí majú problémy s krčnou chrbticou, alebo tým, ktorí týmto problémom chcú predchádzať.

Prezrite si našu ponuku vankúšov.

Doplnky do spálne

Spálňa sa bez nočných stolíkov alebo funkčných poličiek jednoducho nezaobíde. Všetky nočné stolíky a poličky ponúkame vo všetkých odtieňoch k posteliam. Nočné stolíky sú na výber buď z masívu, alebo z kombinácie dyhy a masívu. Podľa Vašich potrieb si môžete vybrať nočný stolík s jednou alebo dvomi zásuvkami. V prípade, že nie je u postele dostatok miesta pre nočný stolík, výborne ho nahradí závesná polica. Závesnú policu máme na výber buď hranatú alebo zaoblenú a vyrába sa tiež zo 4cm masívu.

Poslednou dobou sú okrem skríň obľúbené i komody, ktoré ponúknu veľa úložneho priestoru,pričom ponechajú interiéru jeho vzdušnosť. Všetky komody, rovnako ako nočné stolíky a závesné police vyrábame v 12 odtieňoch morenia a v rôznom prevedení.
Ďalej v našej ponuke najdete zásuvku pod posteľ, ktorá môže slúžiť ako úložný priestor alebo pridaním matrace ako lôžko naviac.

Prezrite si našu ponuku doplnkov do spálne.